czwartek, 27 marca 2014

Właściwy ubiór i ochrona podczas rozgrywek ASG



ASG jest niewątpliwie rozrywką o podłożu militarnym. Rozgrywki imitują walkę, w użyciu są repliki broni. Co jeszcze jest istotne? Oczywiście ubiór gracza.

Mundur
Podstawowym ubiorem gracza ASG jest wojskowy mundur. Jeśli gracz należy do regularnej drużyny, wygląd i styl stroju musi  spełniać przyjęte przez nią kryteria, gdyż ekipy tego typu mają zwykle jednolite umundurowanie. Najczęściej jest to umundurowanie maskujące.

Obuwie
Podczas rozgrywek konieczne jest mocne obuwie – najlepiej wojskowe „desanty” lub glany.

Wyjątki
Nie są jednak wykluczone sytuacje, kiedy strój odbiega od powyższych założeń. Ma to głównie związek ze scenariuszem rozgrywki, który narzuca konkretny wygląd graczy.

Pasy i kamizelki taktyczne

Ważnymi elementami wyposażenia są pasy i kamizelki taktyczne, które służą do przenoszenia elementów uzbrojenia i innych przydatnych sprzętów, w tym granatów, magazynków, baterii czy ładowarek. Są one wyposażone w zgodne z oryginalnymi umundurowaniami systemy mocowania kieszeni.

Okulary lub gogle
Bardzo ważna jest ochrona oczu, a więc okulary lub gogle. Dzięki nim ochronimy nasze oczy, które w zetknięciu z wystrzeloną kulką mogą strasznie ucierpieć i ponieść nieodwracalne straty. W sprzedaży dostępne są gogle o różnych konstrukcjach. Dostaniemy między innymi takie, w których można sprawnie wymienić porysowaną szybkę oraz zestawy z różnymi rodzajami „szkiełek”.

Maska
Maska nie jest elementem obowiązkowym, aczkolwiek bardzo przydatnym. Zgodnie z zasadami nie powinno się celować w twarz, co nie wyklucza jednak sytuacji, że ktoś strzeli nieprecyzyjnie lub też kulka odbije się od czegoś i poleci w zupełnie nieplanowanym kierunku. Zabłąkana kulka, trafiająca w twarz jest w stanie nawet złamać ząb, dlatego też warto się przed taką sytuacją zabezpieczyć. 

Nakolanniki i nałokietniki
Ochraniacze na łokcie i kolana mogą się szczególnie przydać, gdy rozgrywki mają miejsce w ruinach, opuszczonych magazynach, gdzie nie brakuje na ziemi gruzu, kamieni, piachu, żwiru, a nawet szkła. Upadnięcie na kolana czy przyklęknięcie na takim podłożu może być więc nieprzyjemne i wręcz bolesne. Dlatego też warto mieć nakolanniki. To samo dotyczy nałokietników i ewentualnych upadków lub czołgania się.

Czerwony znacznik
Każdy gracz ASG musi mieć przy sobie uzgodniony czerwony element oznaczający eliminację z gry po trafieniu. Zwykle jest to czerwona szmatka, szarfa, kawałek materiału. Gdy rozgrywka ma miejsce w nocy, można użyć czerwonej lampki rowerowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz